Urządzenia i metody czyszczenia wentylacji w halach i innych dużych obiektach

Urządzenia i metody czyszczenia wentylacji w halach i innych dużych obiektach

Utrzymywanie najwyższej jakości powietrza leży w naszym wspólnym interesie. Choć te słowa brzmią nieco patetyczne, są obecnie bardzo prawdziwe. Czyste powietrze przekłada się na zdrowie ludzi. Jako społeczeństwa robimy, co możemy, aby utrzymać czyste powietrze na zewnątrz. Powinniśmy także zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Pracodawcom także powinno zależeć na utrzymaniu dobrej jakości powietrza w miejscach pracy, gdyż bezpośrednio przekłada się to na efektywność całego przedsiębiorstwa. 

Niezależnie od systemu wentylacji w dużych obiektach, zawsze w kanałach gromadzą się kurz, grzyby i pleśń. Dlatego niezbędne jest ich regularne czyszczenie. Warto zauważyć, że Prawo Budowlane i inne dyrektywy zawierają szczegółowe parametry jakości powietrza oraz instrukcje dotyczące czyszczenia kanałów wentylacyjnych w takich budynkach jak: hale usługowe, obiekty handlowe, szpitale, obiekty użyteczności publicznej czy szkoły wszelkiego stopnia. 

Zapraszamy do kontaktu z firmą Dunduct, aby wybrać odpowiednią metodę oraz sprzęt do czyszczenia wentylacji. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór urządzeń dedykowanym specyfice dużych hal i magazynów oraz obiektów gastronomicznych: od urządzeń inspekcyjnych (takich jak kamery TecCam) przez maszyny czyszczące z miękkimi i twardymi szczotkami oraz z różnej długości lancami po akcesoria (balony barierowe czy klapy rewizyjne).