Super nowoczesny robot do czyszczenia wentylacji!

Robot inspekcyjny

Potrzeba czyszczenia kanałów wentylacyjnych jest oczywista i coraz więcej naszych klientów zyskuje tą świadomość. Pojęcie „chorego budynku” (skrót z ang. SBS – Sick Building Syndrome) pojawia się w branży coraz częściej i odnosi się między innymi do złej jakości powietrza w pomieszczeniach. A objawami odczuwalnymi u osób przebywających w takich pomieszczeniach zwykle są bóle i zawroty głowy, nasilenie alergii i kichanie, zmęczenie, podrażnienie oczu itp. Utrzymywanie higieny w kanałach rekuperacji jest więc bardzo ważne. 

W celu usprawnienia czyszczenia kanałów wentylacyjnych przedstawiamy zdalnie sterowanego robota inspekcyjnego firmy Danduct. Pasuje on do otworów o średnicy od 200 mm, a więc do większości przepustnic. Posiada dwie kamery: jedną z przodu do określenia tego, co przed Tobą, z jakim zanieczyszczeniem się mierzysz, a drugą z tyłu – do łatwiejszego powrotu. Obie kamery oświetlane są regulowaną lampką LED. Posiadają także funkcję nagrywania, można więc na koniec usługi pokazać klientowi efekt przed i po. 

Ten nowoczesny robot sterowany jest przez panel z joystickiem, a jego aktywność możesz śledzić z klientem na 7” kolorowym monitorze LCD. Dzięki temu sprawnie wykonasz usługę, a dodatkowo zaangażujesz klienta w cały proces czyszczenia. 

Poniżej zamieszczamy pełną specyfikację urządzenia. 

Dane techniczne Wielozadaniowego Robota Czyszczącego

Zasilanie230 V / 110v 50 – 60Hz
Monitor21″ LCD
Kamery (przód/tył)Kolor/czarno-biała
Długość kabla30 metrów
Lampa (regulowana)LED
Nagrywarka8 GB HD
HD NagrywarkaZdalne nagrywanie video / photo
Kanały prostokątne – zasięgWysokości: 150mm – 1100mm
Kanały okrągłe – zasięgŚrednice: Ø400mm – Ø1200mm
WymiaryRobot inspekcyjnyRobot niskich kanałówRobot z ramieniem podnoszącymSkrzynka transportowa
Długość303mm480mm760mm600mm
Szerokość300mm300mm300mm800mm
Wysokość145mm145mm272mm400mm
Waga10 kg13 kg21 kg48 kg

Inspekcyjny robot do czyszczenia wentylacji może być używany w domach prywatnych, lokalach usługowych, a także większych halach. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu.